LARP - Běh Moon

20.10.2011 19:00

 Na 20. října jsme připravili ve spolupráci s MadFairy o. s. běh larpu Moon. Přijďte si zahrát zajímavý příběh a staňte se jeho součástí.

    Co je to Larp: Larp je označení pro specifický druh her, založených na hraní role. V těchto hrách má každý hráč přidělenou roli nějaké postavy, kterou během hry ztvárňuje, podobně jako herci na divadle. Oproti divadlu však nehrají hráči pro diváka, ale pro sebe samé a své spoluhráče. Každá postava má vytvořený charakter, podle kterého za ni hráč jedná, a své herní cíle, kterých se v rámci této role snaží dosáhnout. Vzájemnými rozhovory, interakcí a hereckou improvizací pak hráči společně rozvíjejí příběh, kterého jsou jejich postavy součástí. Rozuzlení celého příběhu obvykle není pevně stanoveno a je tedy zcela na hráčích, jak se rozhodnou herní situace v rolích vyřešit.

    Na larpy lze nahlížet jako na pohybovou, dramatickou či zážitkovou činnost. Tyto prvky – stejně jako nepopiratelné znaky hry, které oddělují larp od divadla – jsou zastoupené v každém larpu, ale jejich míra a vzájemná vyváženost se liší.

Vice zde

    O co se jedná v Moonu: Moon je krátký komorní LARP vycházející volně z prostředí světa známého sci-fi seriálu Firefly. Staví na propracovaných příbězích každé z postav a důležitých rozhodnutích, která musí učinit za ostatní obyvatele osady. Věříme, že hra hráčům poskytne materiál k zamyšlení a hledání odpovědí na různé otázky a že se stane víc než "jenom" zábavou.